Ważne informacje

Jak długo latamy?

Czas lotu platformy BSP na jednym komplecie pakietów zasilających essay writer help jest uzależniony od kilku czynników. Pierwszym i zarazem najważniejszym jest temperatura zewnętrzna oraz warunki atmosferyczne. Najczęściej przyjmujemy czas bezpiecznego wylotu, czyli realizację materiału filmowego/zdjęciowego na 10-20 minut w jednej sesji.

 

Klient ma wpływ na poprawki ujęć.

Platforma posiada niezależny tor przesyłu obrazu podglądowego z kamery w czasie rzeczywistym. Tak więc osoba asystująca operatorowi może sama decydować z jakiej wysokości, pod jakim kątem, w jakiej konfiguracji mają być wykonane materiały. Poza tym na planie filmowym/zdjęciowym zrzucamy materiał na komputer w celu sprawdzenia jego jakości i w razie potrzeby dokręcamy materiał który jest gorszej jakości.

 

Czy wszędzie możemy latać?

Drony czyli Bezzałogowe Statki Powietrzne, jak sama nazwa wskazuje, są względem prawa takimi samymi użytkownikami przestrzeni powietrznej jak statki załogowe i podlegają wszystkim przepisom Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i regulacjom Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Dlatego też, podstawowa znajomość przepisów Prawa Lotniczego jest nieodzowna aby latać świadomie w miejscach do tego przeznaczonych. Naruszenie kontrolowanych czy też zakazanych przestrzeni powietrznych bez uzgodnienia przez Bezzałogowe Statki Powietrzne (Drony) jest traktowane jako przestępstwo i zagrożone karą pozbawienia wolności. Tak więc nie można latać bez zezwolenia w strefach kontrolowanych lotnisk cywilnych i wojskowych. Nie można latać w strefach zakazanych, ograniczonych czasowo, w strefach niebezpiecznych. Wszystkie te i inne miejsca publikowane są w biuletynach PAŻP – warto się z nimi zapoznać, zanim wykonamy start naszym dronem. Nieznajomość prawa nie jest czynnikiem łagodzącym dla pilota, czy operatora.

Zgodnie z art. 95 ust. 2 pkt 5a prawa lotniczego, jeżeli affordable papers 4u chcesz wykorzystywać drona w celach innych niż rekreacyjne lub sportowe, to musisz posiadać stosowne świadectwo kwalifikacji wydane przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Korzystanie z drona w sposób niezgodny z prawem lotniczym może narazić nas na odpowiedzialność karną.

 

Informacje przed zleceniem:

Rodzaj realizacji materiału (film/fotografia), planowany termin realizacji, planowane wykorzystanie materiału, miejsce realizacji, lokalizacja obiektu: miejscowość lub współrzędne geograficzne w celu sprawdzenia strefy przestrzeni powietrznej w której będziemy chcieli realizować materiał. Planowana ilość wylotów w jednej sesji (1/2/3 wyloty) lub zdjęcia poranne i popołudniowe, czyli dzień zdjęciowy. Niezbędne podanie jest bezpośredniego kontaktu telefonicznego do osoby odpowiedzialnej za organizację sesji zdjęciowej/fotograficznej w celu możliwości szybkiego kontaktu w przypadku potrzeby pozyskania istotnych informacji niezbędnych do wykonania wyceny zlecenia. Każde zlecenie jest realizowane po podpisaniu umowy, która zawiera przekazanie praw autorskich.